loader image
Skip to content

Terapiler

GTOS Terapi

GTOS Terapi, başta bel ve boyun fıtığı olmak üzere tüm iskelet-kas sistemi rahatsızlıklarında başarılıyla uygulanmaktadır. Yaklaşık 14-15 yıllık bir geçmişi olan terapi yöntemini, uluslararası camia da sözü geçen birçok bilim insanı önermektedir. GTOS Terapi, alanında uzman fizyoterapistlerce, özgün patentli profesyonel cihazla ve deri altına girmeden uygulanan bir manuel tekniktir. Ameliyat, iğne, ilaç, ışın, elektrik vb. kullanmadığı için bir masajdan bile daha az risk taşımaktadır. Bu sebeple birkaç kez ameliyat geçirmiş kronik vakalardan, ambulansla taşınacak kadar ağır akut vakalara, tansiyon, şeker hastası, yaşlıdan, 9 aylık hamile bayanlara kadar herkese uygulanabilmektedir.

GTOS önceki patentli adı G-Therapy (G-Terapi) İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Egzersiz Fizyolojisi Enstitüsü kurucularından Dr. Çetin Gürses tarafından geliştirilmiştir ve etkinliği Boston Üniversitesi’nin 25.11.1999 tarihli raporu ile onaylanmıştır. Bununla birlikte nöromusküler ağrı üzerine 21. Yüzyıl tedavi metodu olmaya aday gösterilmiştir. Özellikle bel fıtığı ve boyun fıtığı hastalıklarında uygulanan, etkili ve kalıcı çözüm sağlayan bir tedavi yöntemidir.

GTOS Terapi Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bel fıtığı ve bacaklara yayılan ağrılı durumlar

Bel bölgesi kanal daralması

Omurga diskleri arasında kireçleme

Siyatik

Mekanik sorunlardan kaynaklı oluşmuş olan bel ağrısı

Boyun fıtığı ve boyundaki diskler arasında oluşan kireçleme

Boyun bölgesi kanal daralmasından kaynaklı kollara yayılan ağrı ve uyuşmalar.

Miyofasyal ağrı ve fibromiyalji gibi insanların hayat kalitesini etkileyen boyun ve sırt bölgesini tutan yaygın ağrılar.

İskelet kas sistemini tutan tüm ağrılı durumlarda etkin olarak kullanılmaktadır.

GTOS Terapinin Yan Etkisi Var mı?

Deride oluşabilecek kızarmalar haricinde, hiçbir yan etkisi veya sakatlanma ihtimali yoktur. Herkese, her an uygulanabilir; yaş, cinsiyet, kilo, kalp, şeker, tansiyon, hamilelik gibi diğer tedavileri engelleyen faktörler, hastanın akut (şiddetli, yeni) veya kronik (kalıcı) olması, GTOS Terapi uygulanmasını etkilemez.

 

Kalıcı bir çözüm müdür?

Kalıcı bir çözümdür, GTOS Terapi sonrası rahatsızlığın aynı şekilde tekrar etme olasılığı, hiçbir rahatsızlığı olmayan sağlıklı insanlarla aynıdır. Kazalar, aşırı soğuk, aşırı stres, yaş, aşırı kilo, postür ve yürüyüş bozuklukları, enfeksiyon, hareketsizlik gibi hastalık oluşturan faktörlere maruz kalınınca, hiçbir rahatsızlığı olmayan insanlarda da olabileceği gibi GTOS Terapi görmüş kişilerde de şikayetler yeniden oluşabilir.